Światowi eksperci AI przyjadą do Wrocławia!

Jak sztuczna inteligencja może pomóc w rozwoju biznesu? Posłuchaj czołowych światowych specjalistów, m.in. z Google Deep Mind w Londynie i IBM Research w Nowym Jorku. 

 • Najciekawsze przykłady zastosowań AI z USA i innych rynków: co zadziałało, a co nie, i jakie wnioski możemy z tego wyciągnąć
 • Konkretne przykłady jak wykorzystać AI do optymalizacji systemów przedsiębiorstw, by obniżyć koszty oraz zwiększyć wartość dodaną dla klientów i użytkowników
 • Przykłady zastosowania systemów AI w największych światowych koncernach transportowych, logistycznych, rolniczych, dystrybucyjnych oraz energetycznych.
 • Czy AI może nam pomóc w rozwiązywaniu problemów nie tylko biznesowych, ale i społecznych?
 • Jak AI stosują największe przedsiębiorstwa w USA i jak mogą wykorzystać te inspiracje polskie firmy?

Keynote speakerzy

 • Baruch Schieber, IBM Research, New Jersey Institute of Technology
  Prof. Baruch Schieber od 17 lat prowadzi zaawansowane badania naukowe w IBM Research AI w Nowym Jorku, kierując zespołem zajmującym się matematyką sztucznej inteligencji. Dokonał wielu przełomów w dziedzinie matematycznych fundamentów AI, takich jak projektowanie wydajnych algorytmów równoległych w uczeniu maszynowym, rozwój wydajnych algorytmów tzw. głębokiego uczenia czy stosowanie technik programowania matematycznego do uzyskania wysokiej jakości modeli interpretacyjnych. Prof. Schieber został członkiem IBM Academy of Technology. Zespół IBM Research przygotowuje praktyczne wdrożenia AI w biznesie oraz optymalizację procesów biznesowych z użyciem AI. Do osiągnięć tej ekipy należy wdrażanie rozwiązań z użyciem AI w największych firmach z branży transportowej, logistycznej, rolniczej oraz energetycznej. Od ponad dwóch dekad prof. Schieber kieruje i uczestniczy w licznych przełomowych projektach związanych ze sztuczną inteligencją oraz analityką biznesową, takich jak projekt stałej optymalizacji flotowej (opisany przez „New York Times”, „Business Week”, „Fast Company” czy „Forbesa”) czy analiza danych, symulacja oraz optymalizacja pracy lotniskowych kontroli bezpieczeństwa na zlecenie amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Transportu. Prof. Schieber opublikował ponad 140 prac w czołowych periodykach naukowych oraz na konferencjach. Jest też współautorem pięciu patentów. Obecnie jest dziekanem Wydziału Nauk Komputerowych w New Jersey Institute of Technology. Prof. Schieber jest doktorem nauk komputerowych Uniwersytetu w Tel Awiwie.
 • dr Grzegorz Świrszcz, Google DeepMind. Dr Grzegorz Świrszcz ukończył matematykę teoretyczną. Doktorat z układów dynamicznych obronił na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, a habilitację z zakresu pól wektorowych w Instytucie Matematyki Polskiej Akademii Nauk. Od 15 lat zajmuje się teoretycznym i przemysłowym modelowaniem matematycznym. Badania naukowe dotyczące układów dynamicznych łączy z zastosowaniami matematyki w dziedzinie machine learning. W latach 2004–2016 prowadził w IBM T.J. Watson Research liczne projekty przemysłowo-badawcze wykorzystujące modelowanie matematyczne, optymalizacje i uczenie maszynowe w przemyśle chemicznym, energetyce, elektronice układów scalonych, rolnictwie, finansach itd. Od 3 lat pracuje w spółce Google DeepMind nad sztuczną inteligencją i mechanizmami Deep Learning.
 • Kasia Dorsey – założycielka Yosh.AI opowie o najciekawszych zastosowaniach w handlu detalicznym, w tym visual search i voice assistants (gdzie należy do światowej czołówki). AI to – wg światowego magazynu Forbes – jedna z 5 firm, która zmienia handel detaliczny w 2019, wygrała międzynarodowy konkurs Fashion Innovation Awards (Applying AI to fashion e-commerce) startując wśród ponad 120 firm z całego świata, w tym z Doliny Krzemowej, pierwsza firma w Europie Środowo-Wschodniej oficjalnie akredytowana przez Google do budowania asystentów głosowych
 • Katarzyna Ludka – dyrektorka ds. AI w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska opowie o zastosowaniach AI w mediach. Z wykształcenia psycholog psychometra, z tytułem doktora zdobytym na University College London, Katarzyna uczestniczyła w wielu projektach badawczych i ewaluacyjnych oraz zajmowała się analizami biznesowymi i trafficowymi. Uczyła psychologii eksperymentalnej, zaawansowanych metod statystycznych i metodologii badań. Obecnie zajmuje się zagadnieniami personalizacji oraz zastosowania machine-learning w biznesie.

 

To nie wszystko! O zastosowaniach AI na Kongresie Regionów mówić będzie również znany podróżnik Marek Kamiński, który przygotowuje się właśnie do wyprawy dookoła świata, w której towarzyszył mu będzie specjalny robot-humanoid. Spotkanie z Markiem Kamińskim i jego robotem odbędzie się na Kongresie Regionów 11 czerwca w godzinach 16.30-17.20.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie Inicjator Innowacji tygodnika „Newsweek Polska”.

Misją konkursu jest promocja i wyróżnienie firm oraz instytucji aż w pięciu kategoriach, dla których szeroko pojęta innowacyjność jest motorem działania. Wyboru najbardziej innowacyjnych podmiotów dokona Kapituła składająca się z przedstawicieli biznesu, nauki oraz mediów.

Kategorie konkursowe to:

 • Duże przedsiębiorstwa
 • Małe i średnie przedsiębiorstwa
 • Startupy
 • Innowacje społeczne i w kulturze

Wejdź na stronę https://innowacje.newsweek.pl/konkurs.html i zgłoś się do konkursu.