Archiwum aktualności 2017

Kongres Regionów ponownie w czerwcu

VIII Kongres Regionów odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w dniach 19-20 czerwca 2017. Na to prestiżowe doroczne wydarzenie zapraszają ponownie: Grupa Onet-RAS Polska (wydawca uznanych medialnych tytułów: Forbes, Newsweek, Onet, Fakt, Przegląd Sportowy, Business Insider) oraz Miasto Wrocław i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Kongres Regionów to największa w Polsce platforma spotkań przedstawicieli administracji samorządowej oraz świata biznesu, nauki, kultury i mediów, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. Wydarzenie co roku gromadzi najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych decydentów w polskim samorządzie. Tylko w 2016 roku Kongres odwiedziła ponad jedna trzecia wszystkich marszałków województw i prezydentów miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

Tegoroczna edycja Kongresu odbędzie się pod hasłem „Samorząd 2.0 – Pożądane innowacje”. Podczas dwóch dni sesji plenarnych i dyskusji panelowych – w obecności znamienitych gości, decydentów oraz uznanych ekspertów - omawiane będą zarówno dobre praktyki jak i wyzwania dotyczące samorządów. O pożądanych innowacjach będzie mowa zarówno w odniesieniu do mechanizmów rządzących całym samorządem, jak i obszarów praktycznych, takich jak oświata, opieka społeczna, transport, czy ochrona środowiska.

VIII Kongres Regionów stworzy dodatkowo platformę wymiany opinii między przedstawicielami trzech szczebli samorządu w tematach systemowych. Po raz pierwszy marszałkowie, starości i burmistrzowie będą w jednej przestrzeni dyskutować o tym, jakie napotykają problemy i jak można je rozwiązać dzięki lepszej współpracy w ramach obecnych rozwiązań prawnych a na ile konieczne jest stworzenie nowych mechanizmów administracyjnych.. Jednym z poruszanych tematów będzie przyszła wizja regionów.

W edycji 2017 nastąpi kilka zmian technicznych, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczestników poprzednich edycji. Panele dyskusyjne będą w większym niż dotąd stopniu przeplatane prezentacjami najlepszych praktyk lub po prostu nowych praktyk (w formie case study) z Polski i zagranicy. Panele dyskusyjne będą również bardziej interaktywne. Sprzyjać temu będzie mniejsza niż dotąd liczba panelistów, wyraźniej spolaryzowani goście, elektroniczne głosowania i więcej czasu na pytania z sali. Wreszcie bardziej niż dotąd Kongres otworzy się na tematy szczególnie interesujące dla dwóch bardzo ważnych grup samorządowców: skarbników i przewodniczących rad. Poza przedstawicielami dużych wspólnot, którzy dominują w Kongresie od lat, zaproszeni zostaną przedstawiciele średnich i mniejszych jednostek samorządowych – powiatów, gmin miejsko-wiejskich i gmin wiejskich.

Poza nowościami, na uczestników Kongresu czekają stałe punkty programu. Jak co roku podczas uroczystej gali wręczone zostaną prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 (organizowanym przez tygodnik Newsweek) oraz w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu” (realizowanym przez miesięcznik Forbes). Drugi rok z rzędu Kongresowi towarzyszyć będą również dwa wydarzenia dodatkowe – Forum Trzech Sektorów i Kongres Miast Sportowych.

Szczegółowy program Kongresu wraz z nazwiskami gości specjalnych z zagranicy zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wtedy również ruszy sprzedaż biletów. Pierwszych 100 osób będzie mogło je nabyć na specjalnych, promocyjnych warunkach, które nie powtórzą się w kolejnych miesiącach. Już dziś na stronie internetowej w zakładce Kup Bilet można zapisać się na powiadomienie o rozpoczęciu sprzedaży dla pierwszych 100 chętnych.

Więcej o Kongresie Regionów można przeczytać na stronie internetowej www.kongresregionow.pl oraz na profilach Kongresu na Facebooku i Twitterze.

Powered by JS Network Solutions