Archiwum aktualności 2017

Innowacje ze świata: jak zaspokoić potrzebę zieleni w mieście

Kiedy w całym kraju postępuje rzeź drzew na prywatnych działkach, my podpowiadamy, co samorządy mogą zrobić we własnym zakresie, by mimo to zaspokoić potrzebę zieleni w mieście.

Czytaj więcej...

Innowacje inwestycyjne – jak przystosować ulice, wiadukty i rzeki na przestrzeń dla mieszkańców

Jak tworzyć ulice przyjazne dla pieszych i adaptować je na miejsca zabaw? Jak wykorzystać każdy skrawek miasta na drogi rowerowe i zielone zaplecze? - kolejna część kompendium dotyczącego inwestycji w przestrzeń publiczną, które nasz partner medialny, serwis Miasto2077, przygotowuje na Kongres Regionów.

Czytaj więcej...

Innowacje w miejskich inwestycjach: budynki publiczne z nowymi funkcjami

Coraz więcej budynków publicznych w miastach poszerza funkcjonalność i otwiera się na lokalną społeczność.

Czytaj więcej...

500.000 PLN do wygrania w konkursie „Metamorfoza w moim regionie. Przed i po”

Rusza konkurs „Metamorfoza w moim regionie. Przed i po” dla gmin, powiatów i województw obecnych na Kongresie Regionów 2017.

Czytaj więcej...

Miasta będą zarządzane przez wszystkich mieszkańców

Innowacje w zarządzaniu miastem - to jeden z tematów, o których prezydenci i burmistrzowie będą rozmawiać podczas zbliżającego się Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

Nowoczesne miasta działają jak startupy – innowacje w finansowaniu miejskich inwestycji

O tym jak zadłużone zachodnie miasta radzą sobie z finansowaniem swojej działalności i jak mimo długu realizują śmiałe inwestycje pisze partner Kongresu Regionów – serwis Miasto2044.pl

Czytaj więcej...

Jak budować inteligentne miasto (Innowacje technologiczne w mieście)

Jak przekonuje słynny socjolog metropolii Richard Florida, smart city to sposób na szukanie przewagi konkurencyjnej i zwycięstwa w walce o tzw. klasę ludzi twórczych. Najlepszych z mieszkańców. Poszukując tej przewagi, inteligentne miasta Zachodu przeszły już trzy generacje. Na czym one polegają i w którym kierunku zmierza obecnie idea smart city tłumaczy partner Kongresu, serwis Miasto2077.

Czytaj więcej...

Niepospolite innowacje w zarządzaniu miastem

Od Bogoty przez Nowy Jork po Polskę, włodarze miast skutecznie pokonują istniejące problemy dzięki zastosowaniu niecodziennych pomysłów. O szczegółach pisze partner Kongresu Regionów, Magazyn Miasta.

Czytaj więcej...

Kongres Regionów ponownie w czerwcu

 

VIII Kongres Regionów odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w dniach 19-20 czerwca 2017. Na to prestiżowe doroczne wydarzenie zapraszają ponownie: Grupa Onet-RAS Polska (wydawca uznanych medialnych tytułów: Forbes, Newsweek, Onet, Fakt, Przegląd Sportowy, Business Insider) oraz Miasto Wrocław i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj więcej...

Liderzy samorządu porozmawiają o innowacjach

 

Innowacje dla samorządów i mieszkańców będą tematem przewodnim tegorocznego Kongresu Regionów we Wrocławiu. Ruszyła sprzedaż promocyjnych biletów na wydarzenie.

VIII Kongres Regionów to największe w Polsce spotkanie samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych. Tegoroczna edycja będzie poświęcona innowacjom, które są potrzebne, by życie mieszkańców gmin, powiatów i województw stawało się lepsze.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z VII Kongresu, Wrocław 2016

VII Kongres Regionów już za nami!

26-27 września 2016 r. we Wrocławiu odbył się VII Kongres Regionów. Tegoroczna edycja wydarzenia gościła w Narodowym Forum Muzyki, jednym z najnowocześniejszych obiektów architektonicznych w Polsce.

Czytaj więcej...

Powered by JS Network Solutions