Ruszyła sprzedaż biletów na IX Kongres Regionów

 

Na to najważniejsze w roku spotkanie liderów samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych zaprasza grupa mediowa Onet-RAS Polska - wydawca m.in. magazynu Forbes, tygodnika Newsweek i dziennika Fakt. Gospodarzami wydarzenia będą podobnie jak w poprzednich latach Miasto Wrocław i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Tegoroczna, dziewiąta edycja Kongresu odbędzie się pod hasłem „Megatrendy w miastach i regionach”.

Panele dyskusyjne podzielone będą na 5 bloków tematycznych, odpowiadających 5 miejskim mega-trendom, takim jak: przyjazna przestrzeń, eko-miasto, mobilność na żądanie, cyfryzacja – zawsze w kontakcie oraz finansowanie w nietradycyjnych modelach ryzyko-zysk.

Nowością podczas tegorocznego Kongresu będzie blok warsztatowy. Uczestnicy warsztatów omawiać będą nowe rozwiązania prawne dla regionów i gmin i konfrontować je z codzienną praktyką. Z kolei podczas serii krótkich prezentacji goście Kongresu zapoznają się z przełomowymi i już testowanymi rozwiązaniami, które mogą ułatwić życie mieszkańcom lokalnych społeczności.  Samorządowcy myślący o starcie w jesiennych wyborach będą mogli z kolei zapoznać się z narzędziami, które pomogą im poprowadzić skuteczną kampanię wyborczą.

Wydarzeniem specjalnym będzie certyfikowany warsztat wprowadzający do zintegrowanego i zrównoważonego zarządzania miastem metodą URBACT - europejskiego programu wdrażania i transferowania dobrych praktyk wśród miast Europy. Uczestnicy warsztatów poznają sposób pracy dostosowany do obecnych i przyszłych wyzwań stojących przed miastami. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma certyfikat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na tych warsztatach obowiązywać będą zapisy.

Poza nowościami, na uczestników Kongresu czekać będą stałe punkty programu. Podczas uroczystej wieczornej gali wręczone zostaną prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 (organizowanym przez tygodnik Newsweek) oraz w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu” (realizowanym przez miesięcznik Forbes).

Ruszyła sprzedaż biletów na to najważniejsze krajowe wydarzenie samorządowe. Pierwsze 100 osób może je nabyć na specjalnych, promocyjnych warunkach. Bilety w promocji „Pierwsi Goście” są już dostępne w zakładce Kup Bilet na stronie www.kongresregionow.pl.  Szczegółowy program wydarzenia pojawi się na stronie Kongresu Regionów do końca marca.

Kongres Regionów to cykliczne wydarzenie skupiające wokół siebie liderów samorządów, biznesu i organizacji pozarządowych. Wśród stałych gości najliczniejszą grupę stanowią samorządowi decydenci - prezydenci dużych miast, marszałkowie, burmistrzowie i starości. Biznes reprezentowany jest głównie przez duże i średnie firmy. Partnerami wydarzenia w poprzednich latach byli m.in. BMW, Volvo, Netia, Orange, BGK, Philips, PGE, Electromobility Poland i Tyskie.

 
 

Powered by JS Network Solutions