Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z IX Kongresu, Wrocław 2018

 

 

Najlepsi prezydenci miast [WYNIKI RANKINGU]

Oto piętnastu wspaniałych. Podczas uroczystej gali Kongresu Regionów wręczone zostały nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 (organizowanym przez „Newsweek”). Zwycięzcą, po raz trzeci z rzędu, został Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Kto jeszcze został wyróżniony? Oto pełne wyniki rankingu.

 

Czytaj więcej... 

Cezary Przybylski o cięciach w budżecie UE: Będzie bardzo trudno znaleźć wkład własny

 

Niedawno Komisja Europejska przyjęła propozycję budżetu UE na lata 2021-2027. Przewidziane dla Polski środki z funduszu spójności zmniejszą się o 20 mld euro. Co to oznacza dla polskich samorządów, które są głównymi beneficjentami tych funduszy? Na to i wiele innych pytań odpowiada Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego. Rozmawialiśmy z nim podczas trwającego właśnie we Wrocławiu Kongresu Regionów, na którym samorządowcy dyskutują o przyszłości polskich miast.

 

Czytaj więcej... 

Uroczysta gala Kongresu Regionów. Jacek Karnowski najlepszym prezydentem

Główną nagrodę w rankingu N15 wręczył Jackowi Karnowskiemu prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. – Wszyscy mnie pytają, jak jest w Sopocie, ja mówię: świetnie. Jak się pytają, jak jest we Wrocławiu, Nowej Soli – to mówię: świetnie. Jak mnie pytają, jak jest w Polsce, to milczę – mówił prezydent Sopotu odbierając wyróżnienie. Wyniki rankingu ogłoszono podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

 

Czytaj więcej... 

Europejskie miasta czyszczą ulice z samochodów

Zima minęła, ale temat smogu w Europejskich miastach pozostaje. Czy to Madryt, Paryż czy Mediolan, tutaj głównym problemem nie są bowiem piece i ich paliwo, ale ruch samochodowy w obrębie centrum miasta. Stąd kolejne inicjatywy zmierzające do ograniczenia udziału aut w miejskim ruchu. O elektromobilności i modelu transportu we współczesnych miastach będą mówić liderzy samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych na najbliższym Kongresie Regionów, którego Miasto2077 jest patronem medialnym.

Czytaj więcej...

Czy kawiarnie zabijają nasze miasta?

Modne i drogie lokale, zarezerwowane dla zamożnych, są na tyle atrakcyjne z biznesowego punktu widzenia, że wypierają każdą tradycyjną formę aktywności, która dotychczas zaspokajała potrzeby lokalnych mieszkańców. Proces znany z zachodnich miast dotarł również do Polski.

Czytaj więcej...

Ruszyła sprzedaż biletów na IX Kongres Regionów

IX Kongres Regionów odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w dniach 26-27 czerwca 2018. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z VIII Kongresu, Wrocław 2017

 

 

Powered by JS Network Solutions